• Nasze zajęcia

Zajęcia w naszej grupie są zawsze ciekawe i interesujące, sprawiają, że plan dnia jest urozmaicony, a każdy dzień niesie za sobą nowe wyzwania i przygody. Pracujemy w oparciu o program „Planeta dzieci” Joanny Wasilewskiej  wydawnictwa WSiP, który jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Program ten ma na celu kształtowanie  takich wartości jak: przyjaźń, odwaga, pracowitość, uprzejmość, wolność, kreatywność, cierpliwość, dobroczynność, szacunek, zdrowie, odpowiedzialność, oszczędność, dociekliwość, szczerość, tradycja, wiara w siebie, mądrość, rodzina, tolerancja, zaufanie. Jest to jeden z kierunków polityki oświatowej państwa na rok szk.2023/2024
                     Dzieci wspólnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej, starają się być samodzielne i koleżeńskie. Ponadto chętnie uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego, religii oraz w zabawach ruchowych, zajęciach dydaktycznych i plastycznych. Z przyjemnością uczą się też wierszyków i piosenek, w przedszkolu zdobywają nowe doświadczenia, zawierają znajomości, kształtują osobowość.

Realizujemy również programy dodatkowe, innowacje i przedsięwzięcia:
          - Program dodatkowy ,,Zdowy i bezpieczny przedszkolak”
          - Innowacja pedagogiczna ,,Poznajemy nasze tradycje i zwyczaje”,
          - Innowacja pedagogiczna ,,W świecie dobrych manier" ,
          - Innowacja pedagogiczna ,,Mały ekolog”
          Innowacja pedagogiczna  ,,Zawody wokół nas"

-Innowacja pedagogiczna ,, Jak być małym Europejczykiem - integracja dzieci wieloetnicznych w przedszkolu"
          - Przedsięwzięcie ,, Mały wolontariat”
          - Przedsięwzięcie ,,Multimedia super sprawa – to nauka i zabawa”

Ponadto uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie  edukacyjnym  ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

Czas w przedszkolu spędzamy wesoło na zabawie  i nauce.