• Kubusiowi Przyjaciele Natury

• ,,Kubusiowi przyjaciele natury”

Nasze przedszkole od kilku już lat przystępuje corocznie do realizacji Ogólnopolskiego Programu Ekologicznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Organizatorem programu jest marka Kubuś. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. W oparciu o materiały edukacyjne otrzymane przez Organizatorów Programu nauczyciele realizują z dziećmi wiele działań, by zadbać o otaczające nas środowisko: segregują śmieci, prowadzą patrole ekologiczne, organizują specjalne dni poświęcone przyrodzie.  W ramach realizacji tego programu w terminie od 01.04 do 31.05. uczestniczymy w konkursie fotograficznym na temat ,, Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy”, na który wysyłamy zdjęcie ukazujące najpiękniejsze walory przyrodnicze Kruszyny.