• INFORMACJA O PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH DLA RODZICA

W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2                    Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L z 04.05.2016 r., Nr 119, s. 1), zwanego dalej w skrócie RODO”  informujemy, iż:

I. ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gminne Przedszkole w Kruszynie z  siedzibą przy ul. Kościelnej 70, reprezentowane przez Dyrektora Przedszkola – Sylwię Janusiak

II. INSPEKTOR OCHRONY DANYCH.

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Pana Łukasza Wencka, z którym może się Pani/Pan skontaktować w sprawach związanych z ochroną danych osobowych, w następujący sposób:

1. pod adresem poczty elektronicznej: inspektorod@kruszyna.pl
          2. pisemnie: na adres siedziby Administratora.
          1. cele  Podstawa prawna przetwarzania danych osobowych.
          1. Państwa dane osobowe oraz dane dzieci przetwarzane będą w celach:
            1. rekrutacji;
            2. wypełnienia obowiązków określonych w przepisach prawa, w tym Ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe; Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014r w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów dokumentacji gdy jest to niezbędne do wykonywania zadania realizowanego w interesie publicznym;
            3. na podstawie zgody – wyłącznie w celu wskazanym w treści udzielonej zgody;
          1. Administrator danych osobowych przetwarza Państwa dane osobowe oraz dane osobowe dzieci na podstawie: art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenie o ochronie danych w celu realizacji zadań ustawowych, określonych w Ustawie – Prawo oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. oraz Ustawy  o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. w celu realizacji statutowych, zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce.
          1. Odbiorcy danych osobowych.

Dane osobowe dzieci będą udostępniane wyłącznie organom lub podmiotom publicznym działającym w procesie opiekuńczo - wychowawczym na podstawie przepisów prawa, w tym kształtującym politykę edukacyjną państwa. Ponadto dane mogą być ujawnione następującej kategorii odbiorców świadczących na rzecz Administratora usługi: medyczne, informatyczne, kadrowo-księgowe,  doradcze, audytowe, kontrolne, pocztowe.

1. Okres przechowywania danych osobowych.

Państwa dane osobowe oraz podane przez Państwa dane osobowe dzieci będą przetwarzane przez Administratora danych przez okres pobytu w celu edukacji w placówce oraz po tym czasie  przez okres wskazany w przepisach szczególnych, w szczególności wynikających z przepisów o narodowym zasobie archiwalnym. Ze względu na fakt, że część danych może być przetwarzanych na podstawie zgody, wskazany okres przetwarzania może ulec skróceniu, odpowiednio do momentu wniesienia sprzeciwu, cofnięcia zgody lub ustania celu przetwarzania.

1. Prawa osób, których dane dotyczą, w tym dostępu do danych osobowych.
          1. Dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii.
          2. Do sprostowania (poprawiania) swoich danych.
          3. Do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych w przypadkach, gdy:

– dane nie są już niezbędne do celów, dla których były zebrane lub w inny sposób przetwarzane

– osoba, której dane dotyczą, wniosła sprzeciw wobec przetwarzania danych osobowych

– dane osobowe przetwarzane są niezgodnie z prawem

– dane osobowe muszą być usunięte w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisów prawa

– osoba, której dane dotyczą kwestionuje prawidłowość danych osobowych.

1. Do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie uzasadnionego interesu               Administratora – przestaniemy przetwarzać Pani/Pana dane w tym zakresie, chyba że będziemy w stanie wykazać, że są one nam niezbędne do realizacji zadania narzuconego przez powszechnie obowiązujące prawo.
          2. Do przenoszenia danych.
          3. Prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
            1. Prawo do cofnięcia zgody.
              1. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody, ma Pan/Pani prawo cofnięcia zgody.
              2. Wycofanie zgody nie ma wpływu na przetwarzanie Pani/Pana danych do momentu jej wycofania.
          1. Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest    Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

1. Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych oraz konsekwencjach          niepodania danych osobowych.
          1. Podanie przez Państwa danych osobowych, w tym danych osobowych dzieci jest wymogiem               ustawowym określonym przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016r Prawo oświatowe i każdy          opiekun prawny ubiegający się o przyjęcie jego dziecka do przedszkola/ 2] zobowiązany jest         do podania tych danych dla potrzeb wypełnienia obowiązku edukacyjnego.
          2. Dane osobowe osób działających w imieniu opiekunów prawnych podawane są dobrowolnie,           jednakże w przypadku braku podania tych danych osoba ta nie będzie mogła działać w imieniu            opiekuna prawnego, np. odebrać dziecka ze przedszkola.
          1. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji, profilowanie.

Informujemy, że państwa dane osobowe nie będą przetwarzane w celach związanych z automatycznym podejmowanie decyzji w tym w oparciu o profilowanie.