8 MARCA    to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,

zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składają

życzenia dziewczynkom i swoim paniom.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu,

to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania

upominkami swoich najbliższych.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Coraz bliżej Dzień Bezpiecznego Internetu 2023! Działajmy razem! -  Aktualności - NASK

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został zainicjowany przez Unię Europejską. Każdego roku w drugim tygodniu lutego, dzień ten zwraca uwagę na zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie. Instytucje, fundacje, przedsiębiorstwa oraz stowarzyszenia mogą brać udział i oferować zarówno działania, jak i wydarzenia.

Dekoracja 11 Listopada Święto Niepodległości

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU

Kto ty jesteś?
           – Polak mały…

W dniu 09 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Wszystkie dzieci z trzech grup wystąpiły z programem artystycznym. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Kartka z okazji Dnia Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które sięga daleko do historii. Upamiętnia ono rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej powstałej w 1773 z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela, a jego bohaterami są wszystkie osoby związane z polską oświatą.

Dzień Chłopaka - Printoteka.pl

Dzień Chłopaka w przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
          Witamy serdecznie chłopaka każdego.
          Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
          Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki

wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki,

złożyły życzenia, zaśpiewały sto lat

Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W BIBLIOTECE - Zespół Kształcenia w  Wielkim Klinczu

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W  naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.
          Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
          W ramach tej akcji przedszkolaków odwiedziła Pani Gabrysia - Logopeda przedszkolny, która przygotowała wiele ciekawych niespodzianek. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.
          Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.
          Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

Dzień Przedszkolaka: Dekoracje, napisy, prace plastyczne do druku

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2022

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
          20 września 2022 r. świętowaliśmy i my. Po śniadaniu dzieci rozpoczęły  wspólne zabawy muzyczno-ruchowe, które pomogły zintegrować całą grupę  przedszkolną.
          Dzieci brały udział w zabawach, konkursach, tańcach. Były też drobne upominki, pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

===========================================================================================

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie.  nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.