• Ramowy plan dnia 5- i 6-latków

        •  

           

          Ramowy rozkład dnia 5- i 6-latków

          8:30 – 9:00

          Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań oraz inne formy aktywności podejmowane z inicjatywy dzieci. Gry i zabawy dydaktyczne  konstrukcyjne, tematyczne. Ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, słuchowe. Zabawy integrujące grupę. Wspomaganie dzieci o indywidualnych potrzebach edukacyjnych. Praca z dzieckiem zdolnym. Konsultacje z rodzicami. Poranne ćwiczenia gimnastyczne. Prace porządkowe.

          Śniadanie – zabiegi higieniczne . Doskonalenie umiejętności estetycznego spożywania posiłków i kulturalnego zachowania się przy stole.

          9:00  -10 :00

          Zajęcia edukacyjne kierowane i niekierowane prowadzone wg miesięcznych planów oraz wybranego programu nauczania

          10:00 – 11:00

          Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci w sali przy niewielkim udziale nauczyciela. Zabawy i zajęcia ruchowe, rytmika, taniec, gimnastyka. Zabawy w języku obcym nowożytnym przygotowujące dzieci do posługiwania się tym językiem.       

          11:00 – 12:00

          Pobyt w ogrodzie przedszkolnym, zabawy i gry ruchowe, spacery, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze. Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

          12:00 – 12:30

           Zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu  

          Obiad - doskonalenie umiejętności estetycznego spożywania posiłków i kulturalnego zachowania się przy stole.        

          12:30 -  13:00

          Relaksacja, odpoczynek - słuchanie muzyki relaksacyjnej, bajek, wybranych pozycji z literatury dziecięcej

          13:00 – 14: 30

          Zabawy dowolne w sali lub w ogrodzie przedszkolnym. Gry i zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, zabawy ze śpiewem, działalność plastyczna, zabawy ruchowe. Zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności i zainteresowania. Realizacja programów dodatkowych. Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu. Ćwiczenia indywidualne dostosowane do możliwości dzieci, zabawy i gry edukacyjne przy stolikach w małych zespołach , czytanie fragmentów książek, układanie puzzli, ćwiczenia grafomotoryczne. Obserwacja dzieci.                                                             

          Prace porządkowe w sali. Kontakty indywidualne z rodzicami .                           Rozchodzenie się dzieci.