• Nowy Ramowy Rozkład Dnia

• Szanowni Rodzice!

Powtarzalność i stałość gwarantują dzieciom poczucie bezpieczeństwa nie tylko podczas ich pobytu na terenie placówki przedszkolnej. Nauka pór roku, miesięcy, podziału na tygodnie, dni tygodnia a następnie pory dnia, daje maluchom i starszym poczucie kontroli nad upływającym czasem, informacje, że coś się zakończy (np. obowiązki, praca) a później nastąpi odpoczynek, nagroda, czas wolny. Tego poczucia stałości i przewidywalności potrzebuje każdy człowiek, także dorosły, ale jeszcze bardziej maluch, który teraz został wytrącony z swojej codziennej rutyny.

Proponuję więc na ten czas izolacji i zadbania o nasze zdrowie i życie, Nowy Ramowy Rozkład Dnia, który usprawni i poukłada nasze życie, a także da poczucie bezpieczeństwa, powtarzalności, rutyny i spokoju 😊

8:00 - 8:30

Powolne budzenie się, chwila tylko nas – Rodzica i Dziecka, przytulania, uśmiechy, uściski.

8:30 - 9:00

Samodzielne ubieranie się dziecka, zabiegi higieniczne – dokładne mycie rąk, zębów, przygotowanie do śniadania;

Śniadanie; nauka właściwego, kulturalnego spożywania posiłków.

9:30 -10.00

Realizacja zadań edukacyjnych Przedszkolaka z Rodzicem/Opiekunem.

Zabawy samodzielne Przedszkolaka przy niewielkim udziale Rodzica; zabawy i zajęcia  ruchowe, słuchanie muzyki, zabawy w jęz. obcym nowożytnym, przygotowujące dzieci do posługiwania się tym językiem,

zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze (nawet z okna, czy podczas wyjścia na podwórko), prace porządkowe w pokoju, w kuchni; zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

12.00 -12.30

Wspólne przygotowanie posiłku – zaangażowanie młodszego dziecka w pomoc podczas nakrywania stołu, a starszego -  przygotowanie obiadu; mycie rąk; celebrowanie wspólnych chwil.

Obiad; doskonalenie umiejętności estetycznego spożywania posiłków, kulturalnego zachowania przy stole.

12:30 –13:00

Relaksacja, odpoczynek, słuchanie bajki.

Zabawy plastyczne, zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, zabawy ze śpiewem, zabawy ruchowe; zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności i zainteresowania Waszego dziecka, odpoczynek.

Z poważaniem,

Sylwia Janusiak, dyrektor