• Ramowy rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia

7:30 - 8:30

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy samodzielne służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci. Gry i zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne, badawcze służące realizacji programu wychowania przedszkolnego. Rozmowy w oparciu o oglądane ilustracje, ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, słuchowe, gramatyczne itp. Słuchanie  utworów literatury dziecięcej, historyjki obrazkowe . Prace porządkowo – gospodarcze. Rozchodzenie się dzieci z grup do sal.

8:30 - 8:45

Prace porządkowe w sali, zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania;

Śniadanie; nauka właściwego, kulturalnego spożywania posiłków.

11:00 - 12:00

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą (kierowane) oraz niekierowane.
          Zabawy samodzielne w sali przy niewielkim udziale nauczyciela; zabawy i zajęcia  ruchowe, rytmika, zabawy w jęz. obcym nowożytnym przygotowujące dzieci do posługiwania się tym językiem.

Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze; zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

Czynności samoobsługowe i higieniczne,  przygotowanie do obiadu;

Obiad; doskonalenie umiejętności estetycznego spożywania posiłków, kulturalnego zachowania przy stole.

12:30 –13:00

Relaksacja, odpoczynek, ćwiczenia ortofoniczne, paluszkowe itp.  praca indywidualna.

13:00 –15:30

Zabawy dydaktyczne, zabawy dowolne w sali lub na placu przedszkolnym. Gry i zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, zabawy ze śpiewem, działalność plastyczna, zabawy ruchowe; zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności i zainteresowania, realizacja programów dodatkowych; Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości, słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej, czytanie fragmentów książek, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. Rozchodzenie się dzieci;