„MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

I.         Postanowienia ogólne:

1. Organizator konkursu:
            • Gminne Przedszkole w Kruszynie
            1. Konkurs dotyczy:
              • dzieci w wieku przedszkolnym.
            2. Koordynator konkursu:

- Marta Barczyk

1. Cele konkursu:
                • rozwijanie wrażliwości artystycznej,
                • wspieranie ekspresji twórczej dziecka,
                • popularyzacja literatury dziecięcej.

III. Uczestnicy konkursu:

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat).
            2. Każde przedszkole może przesłać maksymalnie po jednej pracy z danej grupy wiekowej: 3/4 lat oraz 5/6 latki.
            3. Od uczestników konkursu wymagana jest zgoda i podpis rodzica (załącznik nr 1). Zgodę należy dostarczyć (pocztą lub osobiście) wraz z pracą do organizatora: Gminnego Przedszkola w Kruszynie.

IV. Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Udział w konkursie jest dobrowolny.
            2. Praca konkursowa może być wykonana w dowolnym formacie i dowolną techniką plastyczną.
            3. Praca konkursowa powinna być opatrzona następującymi danymi:
                • imię i nazwisko dziecka,
                • wiek autora pracy,
                • nazwa placówki, imię i nazwisko wychowawcy.
            4. Prace przekazane na konkurs powinny być wykonane indywidualnie przez dziecko.
            5. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę konkursową.
            6. Kryteria oceny prac:
                  • oryginalność,
                  • walory artystyczne,
                  • pomysłowość,
                  • samodzielność,
                  • estetyka wykonania pracy.
            7. Zgłoszenie prac na konkurs uznane będzie za akceptację warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia

10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2019 poz. 1781),

• przetwarzanie danych osobowych uczestnika, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U.2002 r. nr101,poz.926 ze zm.) do celów związanych bezpośrednio z konkursem i jego promocją.
            1. Terminarz:
            2. Prace należy dostarczyć do Gminnego Przedszkola w Kruszynie, ul. Kościelna 70, do dnia 10 listopada 2022 r.
            3. Prace niespełniające wymogów regulaminowych nie będę dopuszczone do udziału w konkursie.
            4. Prace dostarczone po terminie nie będą brane pod uwagę.
            5. Komisja powołana przez Organizatora Konkursu wyłoni spośród przekazanych prac laureatów konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu i ocena prac nastąpi

20 listopada 2022 r.

1. Wyniki konkursu będą umieszczone na stronie internetowej naszego przedszkola:

1. Wszystkie prace będą zaprezentowane na wystawie pokonkursowej                                             w Gminnym Przedszkolu w Kruszynie i zwrócone tylko na prośbę zgłaszającego wychowawcy.
            2. Nagrody zostaną dostarczone za pośrednictwem Poczty Polskiej lub osobiście.

VI. Postanowienia końcowe:

1. Do oceny złożonych prac zostanie powołane Jury, które przyzna nagrody. Jedna osoba może zdobyć tylko jedną nagrodę w ramach całego konkursu.
            2. O wszystkich sprawach nieuregulowanych Regulaminem decyduje Jury.

Regulamin konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki"

Organizator konkursu:

Gminne Przedszkole w Kruszynie

Termin składania prac konkursowych:

10.11.2022 r. – 14.11.2022 r.

Cele Konkursu:

1. Wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej ulubioną postać z bajki.
            2. Promocja aktywności czytelniczej oraz propagowanie idei głośnego, codziennego czytania dzieciom.
            3. Zainteresowanie i poznawanie literatury bajkowej.
            4. Kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich.
            5. Rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności.
            6. Wzmacnianie wiary we własne możliwości.
            7. Rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych.

Wytyczne dotyczące pracy konkursowej:

• konkurs polega na wykonaniu ulubionej postaci, bohatera/bohaterów z dowolnej bajki dla dzieci,
            • technika plastyczna płaska dowolna, mozliwość wykorzystania różnorodnych technik plastycznych,
            • format pracy – A4 lub A3,
            • prace indywidualne,
            • każda praca powinna zawierać opis (na odwrocie pracy): temat tytułu bajki, imię, nazwisko, wiek dziecka, nazwa grupy, do której uczęszcza.

Kryterium konkursowe oceniane bedą w dwóch kategoriach wiekowych:

• Dzieci młodsze – 3-4 latki,
            • Dzieci strarsze – 5-6 latki.

Sprawy organizacyjne:

• Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb organizatora.
            • Roztrzygnięcie konkursu ( wręczenie nagród, dyplomów, ogłoszenie laureatów na stronie przedszkola ) odbędzie się 20 listopada.
            • Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom podziękowania.
            • Laureaci Trzech pierwszych miejsc i wyróżnień w każdej kategori otrzymają nagrody rzeczowe.
            • Prace nagrodzone przechodzą na własność organizatora a podlegają zwrotowi tylko na wyraźną prośbę wychowawcy/opiekuna dziecka.
            • Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie w wyjątkowych przypadkach.

Informacji w sprawie konkursu udziela:

Marta Barczyk

34 320 23 68