• Konkurs plastyczny

•       W listopadzie 2022r nasze przedszkole zorganizowało Gminny Konkurs Plastyczny ,,Moja ulubiona postać z bajki” . Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy zgodnej z tytułem konkursu z zastosowaniem dowolnej techniki. Celem konkursu było rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności dziecka oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Koordynatorem konkursu była wychowawczyni grupy 4,5-latków – pani Marta Barczyk. Na konkurs wpłynęło 26 prac, a każda z nich była bardzo  pomysłowa. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Powołane jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się samodzielnością twórczego myślenia oraz zaangażowaniem dzieci.
          Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.. Konkursowe prace plastyczne zostały wyeksponowane  w holu przedszkola.

Przedszkolakom składamy gratulacje życząc sukcesów w podejmowanych działaniach

„MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

Wyniki konkursu:

Komisja w składzie Magdalena Bodanka, Ewelina Michoń, Magdalena Szulc dokonała wyboru zwycięskich prac w konkursie plastycznych "Moja ulubiona postać z bajki":

mejsce I - Lena Kamińska, 4 lata, Gminne Przedszkole w Widzowie

miejsce II - Julia Łapeta, 3 lata, Gminne Przedszkole w Kruszynie

miejsce III - Gabriel Litwiniak, 5 lat, Przedszkole w Rzerzęczycach

oraz przyznała 3 wyróżnienia:

Oliwia Miarzyńska, 5 lat, Gminne Przedszkole w Kruszynie

Alicja Żyła, 5 lat, Przedszkole w Rzerzęczycach

Natalia Kokoszczyk, 6 lat, Gminne Przedszkole w Lgocie Małej.

Wszystkim za udział serdecznie dziękujemy i gratulujemy :)

Gminne Przedszkole w Kruszynie ul. Kościelna 70,  zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z bajki”.

I.         Postanowienia ogólne:

1. Organizator konkursu:
          • Gminne Przedszkole w Kruszynie
          1. Konkurs dotyczy:
            • dzieci w wieku przedszkolnym.
          2. Koordynator konkursu:

- Marta Barczyk

1. Cele konkursu:
              • rozwijanie wrażliwości artystycznej,
              • wspieranie ekspresji twórczej dziecka,
              • popularyzacja literatury dziecięcej.

III. Uczestnicy konkursu:

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat).
          2. Każde przedszkole może przesłać maksymalnie po jednej pracy z danej grupy wiekowej: 3/4 lat oraz 5/6 latki.
          3. Od uczestników konkursu wymagana jest zgoda i podpis rodzica (załącznik nr 1). Zgodę należy dostarczyć (pocztą lub osobiście) wraz z pracą do organizatora: Gminnego Przedszkola w Kruszynie.

IV. Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Udział w konkursie jest dobrowolny.
          2. Praca konkursowa może być wykonana w dowolnym formacie i dowolną techniką plastyczną.
          3. Praca konkursowa powinna być opatrzona następującymi danymi:
              • imię i nazwisko dziecka,
              • wiek autora pracy,
              • nazwa placówki,
              • imię i nazwisko wychowawcy.
          4. Prace przekazane na konkurs powinny być wykonane indywidualnie przez dziecko.
          5. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę konkursową.
          6. Kryteria oceny prac:
                • oryginalność,
                • walory artystyczne,
                • pomysłowość,
                • samodzielność,
                • estetyka wykonania pracy.
          7. Zgłoszenie prac na konkurs uznane będzie za akceptację warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia

10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2019 poz. 1781),

• przetwarzanie danych osobowych uczestnika, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U.2002 r. nr101,poz.926 ze zm.) do celów związanych bezpośrednio z konkursem i jego promocją.
            1. Terminarz:
          1. Prace należy dostarczyć do Gminnego Przedszkola w Kruszynie, ul. Kościelna 70, do dnia 10 listopada 2022 r.
          2. Prace niespełniające wymogów regulaminowych nie będę dopuszczone do udziału w konkursie.
          3. Prace dostarczone po terminie nie będą brane pod uwagę.
          4. Komisja powołana przez Organizatora Konkursu wyłoni spośród przekazanych prac laureatów konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu i ocena prac nastąpi

20 listopada 2022 r.

1. Wyniki konkursu będą umieszczone na stronie internetowej naszego przedszkola:

1. Wszystkie prace będą zaprezentowane na wystawie pokonkursowej                                             w Gminnym Przedszkolu w Kruszynie i zwrócone tylko na prośbę zgłaszającego wychowawcy.
          2. Nagrody zostaną dostarczone za pośrednictwem Poczty Polskiej lub osobiście.

VI. Postanowienia końcowe:

1. Do oceny złożonych prac zostanie powołane Jury, które przyzna nagrody. Jedna osoba może zdobyć tylko jedną nagrodę w ramach całego konkursu.
          2. O wszystkich sprawach nieuregulowanych Regulaminem decyduje Jury.