• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Nasze Przedszkole bierze udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzonej w dniu 11 lutego. Zachęcmy do zapoznania się z akcją na stronie saferinternet.pl

Link do strony: https://www.saferinternet.pl/dbi/materialy-do-pobrania.html

• Boże Narodzenie

najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia,

wypełnionych zapachem świątecznych wypieków,

nutą wspólnie śpiewanej kolędy, ciepłem, bliskością, radością i pokojem,

ale przede wszystkim odpoczynku i wytchnienia od codziennych spraw

składają

Pracownicy Gminnego Przedszkola  w Kruszynie.

Sylwia Janusiak

• Przedstawienie bożonarodzeniowe

• Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów 19 grudnia o godzinie 12.00 na "Przedstawienie bożonarodzeniowe".

20 grudnia o godzinie 12.00 zapraszamy seniorów i starsze osoby samotne na spotkanie w naszym Przedszkolu i obejrzenie "Przedstawienia bożonarodzeniowego".

• Kolędowanie na góralską nutę

• Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do wspólnego ubierania choinki podczas niedzielnego "Kolędowania..." w Szkole Podstawowej w Kruszynie o godz. 15.45.

• Razem na Święta

• Nasze Przedszkole bierze udział w akcji ogłoszonej przez Ministerstwo  Edukacji Narodowej, angażującej w przedsięwzięcia charytatywne i wolontariat. Działania prowadzone w naszej placówce dotyczą zorganizowania zbiórki darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt, zorganizowania przedświątecznego spotkania integrującego lokalną społeczność - występy dla seniorów oraz przygotowania świątecznych kartek z życzeniami dla pacjentów lokalnego hospicjum.

#RazemNaŚwięta

• #DzieciUcząRodziców

• Gminne Przedszkole w Kruszynie bierze udział w kolejnym projekcie - pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej - organizowanym przez Centrum Rzwoju Lokalnego pt. #DzieciUcząRodziców

• #SzkołaPamięta

• Nasze Przedszkole bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem Szkoła Pamięta. W ramach akcji Przedszkolaki odwiedzą groby poległych żołnierzy, nauczycieli naszej miejscowości i innych zasłużonych poległych. Odwiedzą miejsca pamięci narodowej, miejsca związane z historią Kruszyny oraz wezmą udział w spotkaniu ze świadkami historii naszego regionu.

Przedszkole Pamięta

• Święto Odzyskania NIepodległości

• 8 listopada o godz. 10.00 odbędzie się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tym dniu zapraszamy do wspólnego zaśpiewania z nami Hymnu Polski.

• Dni otwarte - adaptacja w naszym Przedszkolu

• Zapraszamy wszystkie dzieci przyjęte w procesie rekrutacji do Przedszkola na rok szkolny 2019/2020  wraz z rodzicami do zapoznania się z naszym Przedszkolem, nauczycielami i salami w dniach 28 - 30 sierpnia w godzinach 10.00 - 12.00 :)

• Dzień Dziecka

• Gminna Biblioteka w Kruszynie zaprasza dzieci wraz z rodzicami za zabawy z animatorem, które odbędą się w Szkole Podstawowej 4 czerwca w godzinach 12.00 - 15.00

• Akademia Dobrych Manier

• Nasze przedszkole przystąpiło do akcji edukacyjnej i konkursu ,,Akademia Dobrych Manier". Celem Akcji jest propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad i umiejętności  kulturalnego zachowania oraz dobrych manier, jak też powszechnie obowiazujacych zwrotów grzecznościowych. Ponadto zakres merytoryczny materiałów dydaktycznych przeznaczonych do Akcji zakłada kształtowanie postaw w duchu zrozumienia i szacunku do siebie oraz innych osób. Zajęcia edukacyjne zaplanowane w ramach Akcji, bazować będą na angażujących zadaniach logicznych i plastycznych, dostosowanych do wieku i kompetencji poznawczych dzieci. Finałem programu na etapie ogólnoplskim jest wykonanie ,,Orderu Mistrza Dobrych Manier" w ramach   konkursu plastycznego.   Akcja ,,Akademia Dobrych Manier" potrwa do 31.05.2019r.