• Pomoc dla Olusia

• Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomóc w zbiórce makulatury dla małego Aleksandra, który urodził się z bardzo skomplikowaną, siniczną wadą serca - atrezją tętnicy płucnej z ubytkiem międzykomorowym i krążeniem obocznym. Od ponad dwóch lat rodzice walczą o jego zdrowie, Aleks przeszedł już dwie operacje na otwartym sercu, jedną ratującą życie w 1 miesiącu swojego życia oraz drugą w lipcu 2020 roku w Rzymie, która miała spełnić  marzenia i naprawić jego serduszko. Operacja w Rzymie miała się odbyć w miesiącu kwietniu 2020 roku, ze względu na pandemię zmieniono termin na lipiec i niestety operacja nie udała się w pełni, jak pokazały badania, aktualnie stan Olusia zmienił się diametralnie. Ostatnią szansą na uratowanie Olusia jest operacja serca w klinice w Stanford w USA, u prof. Hanleya. Koszt operacji i całego pobytu w szpitalu wyceniono na ponad 4 miliony złotych. To jest dla rodziców niewyobrażalnie wielka kwota, której niestety nie posiadają.

Z tego względu Rodzice oraz ludzie dobrego serca szukają pomocy dla chłopca w całym kraju. Każdy może wspomóc zbiórkę, która została uruchomiona w Fundacji Mam Serce ( https://mam-serce.org/zbiorki/olek-filipowski ) oraz na portalu Siepomaga.pl ( https://www.siepomaga.pl/olek-filipowski). Tam można zapoznać się bardziej szczegółowo z historią Olusia.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie zbiórki makulatury. Nie ma zbyt wiele czasu, gdyż zmiany w naczyniach postępują i choroba daje o sobie coraz bardziej znać.
            W piątek Oluś trafił na OIOM w Górnośląskim Centrum Chorób Serca w Katowicach. Jest podłączony do respiratora, cały czas walczy o życie. Z tego powodu trzeba jak najszybciej uzbierać potrzebne pieniądze, liczy się każdy dzień i każda pomoc.

Gminne Przedszkole w Kruszynie wraz z Urzędem Gminy Kruszyna włączają się w akcję. Makulaturę można przynosić do Przedszkola do poniedziałku 22 lutego.

Prosimy o zbiórkę opakowań z papieru i tektury, książek itp.

Makulaturę można samodzielnie dostarczać do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie, ul. Jeżynowa 40, do 26 lutego. Telefon zakładu: 516 923 181, zakład czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 do 19.00, w sobotę 6.00 do 13.00. Dostarczając makulaturę do w/w Zakładu należy dodać, że jest to zbiórka dla Olusia Filipowskiego zorganizowana przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zawadzie gmina Kłomnice.

DZIĘKUJEMY :)